Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Niedziela, 24 lutego 2019 r.

Wydarzenia

Ostatnie pożegnanie Prezesa OSP Bobrówka – Grzegorza Drozda

W dniu 1 lutego 2018 r. pożegnaliśmy Świętej Pamięci Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrówce - Grzegorza Drozda - męża, ojca rodziny, brata, aktywnego działacza społecznego. Odszedł niespodziewanie w wieku 40 lat.

Druh Grzegorz Drozd był członkiem OSP Bobrówka od 1992 roku. Swoją działalność zaczynał jeszcze jako członek młodzieżowej drużyny pożarniczej, z którą brał udział w zawodach sportowo-pożarniczych.

Jako pełnoprawny członek OSP Bobrówka, w roku 2001 objął funkcję Prezesa, którą pełnił do roku 2006. W latach 2006 - 2011 piastował funkcję wiceprezesa i naczelnika. Od roku 2011 do swojej niespodziewanej śmierci pełnił funkcję Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrówce. Był również członkiem Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Laszki.
Druh Grzegorz aktywnie uczestniczył w szkoleniach ratowniczych: ukończył kurs szeregowców OSP, ukończył szkolenie Strażak ratownik OSP, a w 2015 ukończył szkolenie z zakresu Ratownictwa Technicznego dla strażaków ratowników OSP.

Koledzy ochotnicy z OSP Bobrówka wspominają prezesa:
„Przez 26 lat służby w OSP Bobrówka był Strażakiem sumiennym, zdyscyplinowanym, zawsze na wezwanie przybywał jako jeden z pierwszych, chętnie służył pomocą bliźniemu. Organizował i brał udział w pracach na rzecz OSP, jak również na rzecz miejscowości. Brał udział nie tylko w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej ale również współpracował z innymi organizacjami społecznymi. Wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Bobrówce aktywnie pomagał w przedstawieniach i uroczystościach przez nie organizowanych. Nie tak dawno jeszcze występował w Gminnym Koncercie kolęd i pastorałek w Miękiszu Nowym.
Zawsze chętnie brał udział w uroczystościach kościelnych: Straż przy Bożym Grobie, czy uroczystości Bożego Ciała. Był zaangażowany w rozwój jednostki OSP Bobrówka. Starał się o pozyskanie sprzętu, brał udział w akcjach ratowniczych, manewrach, zawodach strażackich. Był zawsze gotowy do pomocy i służył dobrą radą. Sumiennie wykonywał powierzone mu zadania i obowiązki. Zawsze był koleżeński, oddany służbie Bogu i bliźniemu”


W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu Gminy Laszki w osobach:

  • Wójt Gminy Laszki Stanisław Gonciarz
  • Przewodniczący Rady Gminy Laszki Marek Bawoł
  • Radny Rady Gminy w Laszkach: Mirosław Broda

Obecni byli również sołtysi:

  • Jerzy Dyrda - Sołtys Wsi Bobrówka
  • Józef Skrzypek – Sołtys Wsi Korzenica
  • Adam Gonciarz – Sołtys Wsi Laszki

Śp. Grzegorza żegnały tłumy znajomych, kolegów strażaków oraz przedstawiciele samorządu. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział przedstawiciele ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi oddając honory na znak uznania i szacunku na czele z p.o. Komendanta Gminnego Mariuszem Smolińskim. Na cmentarzu ostatnie pożegnanie wygłosił Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP – Jerzy Batycki.

Samorząd Gminy Laszki wraz ze strażakami ochotnikami łączy się w bólu z rodziną i składa kondolencje oraz wyrazy współczucia.

Żegnaj kolego, żegnaj druhu Prezesie.
Spoczywaj w pokoju.

Przejdź do góry strony